Kam v Trenčíne odsunuli cestujúcich?

Autor: Michal Mazánik | 7.7.2017 o 11:39 | (upravené 17.7.2017 o 21:10) Karma článku: 3,46 | Prečítané:  868x

Na stavenisko? Aspoň takýto prvý dojem nadobudne hádam každý, kto príde na náhradnú zastávku MHD Trenčín Kubranská, Billa. Poďme sa teda spolu pozrieť, ako to tam v skutočnosti vyzerá. (Zapracovaná druhá aktualizácia)

Poznáte slovenské zastávky? Rozbitý chodník, počmárané prístrešky či absencia lavičiek. To je myslím realita mnohých zastávok v rôznych kútoch Slovenska. Vždy sa však môže vyskytnúť niečo, čo spôsobí ešte väčšie rozpaky. V Trenčíne to je pravdepodobne aj zastávka Kubranská, Billa.

Respektíve, aby som bol presný, jedná sa o jej náhradnú polohu. V tejto náhradnej polohe, kvôli rekonštrukcií rozvodov sa však zastávka nachádza už bezmála dva týždne. Napriek tomu, že podľa oficiálnych informácií mala byť plocha zastávky vysypaná aspoň štrkom, na nasledujúcej fotografií môžete vidieť, že sa tak nestalo.

V priestore náhradnej zastávky sa nedávno nachádzalo stavenisko výstavby podchodu pod železnicou. Napriek dokončeniu podchodu priestor vyzerá rovnako. Ušliapaná hlina, zvyšky pôvodného chodníka, trocha odpadu a sem tam nejaký trs trávy. To vystihuje túto zastávku. Takú vymoženosť, ako je lavička, by ste hľadali márne.

Osobne si radšej ani nepredstavujem, ako by na tejto zastávke nastupovala mamička s kočíkom, alebo človek na invalidnom vozíku. Veď aj ja, hoci nemám problém s pohybom, som sa potkol na zvyškoch parkoviska, ktoré sa tu nachádzalo ešte predtým.

Aspoň, že v zrušenej zastávke aj v autobusoch našli cestujúci všetky potrebné informácie o výluke na ozname, spolu s prehľadnou mapkou umiestnenia náhradnej zastávky.

Aktualizácia 

Po upozornení a komunikácií s Mestom, upozornilo Mesto zhotoviteľa rozkopávok na pôvodnej zastávke na potrebu doriešenia stavu náhradnej zastávky. O vyriešení problému budem informovať. PS: ospravedlňujem sa za dočasný výpadok článku z dôvodu aktualizácie ;-)  

Aktualizácia 2

Nevyhovujúci povrch dočasnej zastávky bol na základe podnetu (mailu a článku) v utorok 11. júla vysypaný štrkom. Tak, ako to malo byť od samotného začiatku. Ako to teda vyzerá teraz? 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TV

Cez čiaru s Pavlom Fejérom: Ľudí v Humennom ovláda strach

O tom, ako v meste vládne primátorka, sa šíria nelichotivé príbehy.

DOMOV

Polícia smeruje k obvineniu Kočnera z vraždy

Zsuzsová nemala dôvod na objednávku vraždy Kuciaka, upozornil Najvyšší súd.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kočner je v putách, zrazu ho nikto nepozná

Ako fungoval Marian Kočner a zmenky.


Už ste čítali?