Keď spolupráca nevychádza ...

Autor: Michal Mazánik | 2.7.2017 o 21:30 | (upravené 3.7.2017 o 12:31) Karma článku: 3,04 | Prečítané:  393x

Zverejnené stanoviská kompetentných k aut. st. bez autobusov v Tr. Teplej. Pod týmto na prvý dojem nepríjemným nadpisom sa skrýva čiastočné rozuzlenie otáznikov okolo autobusovej stanice bez autobusov v Trenčianskej Teplej. 

Tento článok je voľné pokračovanie článku o nefungujúcej novej autobusovej stanici v Trenčianskej Teplej, ktorý nájdete na tomto odkaze. Pri zmienenom článku som skončil tým, že o stanovisko k nefungujúcej autobusovej stanici som požiadal Obec Trenčianska Teplá ako aj Trenčiansky samosprávny kraj.

Logicky vám teda teraz prinášam ich vyjadrenia a to bez akejkoľvek zásadnej zmeny (okrem skrátenia). Ešte predtým pripomínam, že nová aut. stanica v Tr. Teplej bola dokončená pred piatimi rokmi a jej cieľom bolo zlúčiť zastávky na jedno miesto. Od dokončenia však nefunguje a zastávky sú naďalej roztrúsené po obci.

Stanovisko Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK):

„Problematika aut. zastávok v obci Trenčianska Teplá (v závislosti od trasy jednotlivých liniek) je riešená dlhodobo, a to medzi dopravcom SAD Trenčín a obcou Trenčianska Teplá.

Poklať ide o dopravcu, ten už v počiatočných fázach projektu upozorňoval na nevyhnutnosť riešenia súvisiacej križovatky nad kostolom v smere do Trenčína, bez riešenia ktorej nemôžu autobusy vykonávajúce prímestskú autobusová dopravu (PAD) zastavovať’ na určenej ploche autobusovej stanice.

Svoj súhlas podmieňoval dopravca uceleným dopravným riešením predmetnej križovatky, ako aj križovatky do Trenčianskych Teplíc, ktoré do dnešného dňa nebolo zrealizované. Z uvedeného vyplýva, že technické riešenie je vecou správcu cestnej komunikácie cesty 1/61, a to Slovenskej správy ciest.“

Vyjadrenie OcÚ Trenčianka Teplá:

„Centrálna zóna v Trenčianskej Teplej bola zrealizovaná za účelom využitia priestoru v centre obce, ktorý vznikol odstránením stavby starej školy. V rámci projektu bola plocha vybudovaná tak, aby súžila na preloženie zastávok od hlavnej cesty I/61 a tým sa zabezpečila väčšia bezpečnosť cestujúcich.

Celé riešenie nadväzovalo na riešenie križovatky na ceste I/61, v kompetencií Slovenskej správy ciest a od začiatku sa postupovalo v súčinnosti s dopravcom SAD Trenčín. Stavba je dokončená už 5 rokov a pripravená na využitie. Aj napriek snahe obce dohodnúť sa na riešení, narážame na neochotu a slová „nedá sa to“.“

Aký na to máte názor vy? Bol nadpis tohto článku opodstatnený? Myslíte si, že sa dalo súčasným problémom predísť a že bude autobusová stanica v Trenčianskej Teplej niekedy fungovať? Ja verím, že áno. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kto bude udeľovať Ficove štátne vyznamenania

Nové štátne ceny chce udeľovať vláda.

Stĺpček Jakuba Fila

Vatry zvrchovanosti, Svätopluk. Prečo nie august 1968?

Že si komunisti nevšimli november ´89, sa stalo smutnosmiešnou glosou ich sveta.


Už ste čítali?