Je to prvý apríl, alebo nová linka MHD Trenčín?

Autor: Michal Mazánik | 4.4.2017 o 19:31 | (upravené 21.5.2017 o 22:30) Karma článku: 10,93 | Prečítané:  4071x

Takúto otázku si môžu položiť cestujúci  trenčianskej MHD pri pohľade na novú linku 31, ktorá sa zriadila od 1.4. tohto roka. Prečo? 

V Trenčíne sa od prvého apríla zriadila nová linka MHD, číslo 31. Bola zriadená na podnet obyvateľov Bratislavskej ulice, kde bola pôvodná linka od 1. augusta 2016 z dôvodu nezáujmu cestujúcich zrušená. Zriadenie novej linky je na prvý pohľad pozitívna vec, keďže sa pridávajú spoje, no na druhý pohľad to už tak pozitívne nie je.

Prvým pozitívom pre cestujúcich je „atraktívny“ interval tejto linky. Linka totiž vykonáva až 2 spoje počas pracovných dní a aj to len dopoludnia, kedy je väčšina ľudí v práci, škole. Pre koho teda linka je? Úprimne povedané, netuším.

Ďalšou zaujímavosťou tejto linky je aj to, že ide takmer 2 kilometre bez akejkoľvek zastávky, čo nie je bežné ani pri regionálnych linkách, nieto MHD. Tento fakt je o to viac zarážajúci, že takmer jeden kilometer z toho ide bez zastavenia cez obývanú štvrť – Nové Zlatovce.

Napriek tomu, že touto linkou sa priam núkalo zlepšiť ich dnes mizerné rsp. žiadne spojenie MHD , nestalo sa tak. Prekvapuje ma to o to viac, že na túto možnosť som kompetentných upozornil v prvej polovici marca. 

Medzi veci, ktoré možno linke vytýkať patrí aj jej samotné číslo – 31. V MHD Trenčína totiž s výnimkou nočného spoja nie je číslo väčšie ako 28. Prečo? Pretože v súčasnom číselnom rade je množstvo čísel neobsadených.

Keďže táto linka premáva na zastávku „OC Laugarício“, kde dnes jazdia linky 24, 25 a 27,  priam sa ponúka jej prideliť voľné číslo 26. Opäť napriek tomu, že som na toto upozornil, linka bola aj tak označená číslom 31. 

Nakoniec sa vrátim k samotnému cestovnému poriadku. Je nepochopiteľné, že táto linka jazdí len o 9-tej a 11-tej hodine. Rannú aj popoludňajšiu špičku, kedy cestujú pracujúci aj školáci úplne ignoruje. Pre najväčšiu skupinu cestujúcich je tak nepoužiteľná.

Môžeme len hádať, či ju využije 5 alebo 6 cestujúcich za deň. Linku tak čaká buď zrušenie, alebo radikálna zmena tak, aby mohla lepšie slúžiť cestujúcim.

Teraz by sa patrilo povedať, že to celé bol len prvý apríl no nie je to tak. Táto linka je reálnou súčasťou MHD Trenčín. 

 

Zaujímavé odkazy:

http://www.sadtn.sk/cms_object/file/1838_31.pd

http://www.trencin.sk/index.php?s-cv-contentID=12288&s-cv-embeddedID=116403

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kto bude udeľovať Ficove štátne vyznamenania

Nové štátne ceny chce udeľovať vláda.

Stĺpček Jakuba Fila

Vatry zvrchovanosti, Svätopluk. Prečo nie august 1968?

Že si komunisti nevšimli november ´89, sa stalo smutnosmiešnou glosou ich sveta.


Už ste čítali?