Autobusová stanica, na ktorej nestoja autobusy

Autor: Michal Mazánik | 28.2.2017 o 23:30 | (upravené 2.7.2017 o 21:46) Karma článku: 11,26 | Prečítané:  5346x

Áno, okrem kúpaliska bez prívodu vody, máme v regióne Trenčína aj ďalšiu zaujímavosť: autobusová stanica, na ktorej autobusy nezastavujú. 

Reč bude o autobusovej stanici v obci Trenčianska Teplá, nachádzajúcej sa pár kilometrov severne od Trenčína. Obec nechala na mieste zbúranej budovy na prelome rokov 2009 a 2010 vystavať nový autobusový otoč za pomoci fondov EÚ (http://trencianskatepla.sk/clanok/projekty-eú ). Dôvod bol jednoduchý, zastávky prímestských autobusov boli až na 4 rôznych miestach v centre obce a cestujúci, ktorí tu prestupujú, museli niekoľkokrát prechádzať cez priechody. 


Výstavbou novej autobusovej stanice sa mali zastávky zredukovať na dve a to pár metrov od seba. Okrem toho mal vzniknúť aj parčík s lavičkami na príjemné čakanie. Ten sa aj nakoniec vystaval. Cestujúci tak mali získať zastávku, na ktorej pri prestupe ani raz nemusia prejsť cez cestu. 


„Prestavba križovatky zruší dve autobusové zastávky prímestskej dopravy. Chceme ich sústrediť na jedno miesto, aby ľudia nemuseli chodiť krížom-krážom cez hlavnú cestu, keď chcú ísť na autobus,“ povedal koncom roku 2009 starosta obce Milan Berec pre denník Pravda. 


Nová autobusová stanica s dvoma zastávkami, lavičkami, osvetlením, prístreškami a zeleňou bola dokončená niekedy v rokoch 2010 – 2011. To, že na stanici prvé mesiace nezastavil žiaden autobus nikomu zvláštne neprišlo. Pomerne rozsiahla zmena organizácie dopravy sa totiž ešte len pripravovala. 

Ale prešiel rok 2011, 2012, a tak ďalej až je tu rok 2017 a na autobusovej stanici v Trenčianskej Teplej stále nestávajú autobusy! Jej plochu využívajú dopravcovia iba na parkovanie vozidiel a prístrešky? Tie obľubujú najmä ľudia, ktorí v nich sedia a veselo popíjajú.  A čo cestujúci? Tí ešte stále prechádzajú hore-dole cez cestu na 4 rôzne stanovištia (zastávky). 


Aby toho nebolo málo, medzičasom boli vymenené prístrešky aj na časti starých a zničených zastávok a nič nenasvedčuje tomu, že by na autobusovú stanicu postavenú aj za pomoci fondov EÚ mali začať jazdiť autobusy, a že by sa cestujúcim malo zjednodušiť cestovanie.


Cestujúci sú tak naďalej vystavený riziku pri prechádzaní cez hlavný ťah Bratislava – Žilina a na autobusovej stanici sa medzičasom konal napríklad jarmok. 


O stanovisko som požiadal aj kompetentných, teda obec, ktorá stanicu dala postaviť a Trenčiansky samosprávny kraj, ktorý určuje cestovný poriadok prímestských autobusov. 


Prípadné stanoviská budú dodatočne zverejnené na tomto mieste. 

Stanoviská kompetentných orgánov budú zverejnené v samostatnom príspevku - TU

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kto bude udeľovať Ficove štátne vyznamenania

Nové štátne ceny chce udeľovať vláda.

Stĺpček Jakuba Fila

Vatry zvrchovanosti, Svätopluk. Prečo nie august 1968?

Že si komunisti nevšimli november ´89, sa stalo smutnosmiešnou glosou ich sveta.


Už ste čítali?